Uniwersytet Na Ruczaju – Uczelnia Żakowska wystartowała!

29 października 2014 r.odbyły się inauguracyjne zajęcia Uniwersytetu Na Ruczaju – Uczelni Żakowskiej, która kieruje swoją ofertę do dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 151. Celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat nauki poprzez odkrywanie kolejnych dziedziny nauk: nauk przyrodniczych, społecznych, humanistycznych i politechnicznych.

 Zajęcia inauguracyjne: „Do czego można wykorzystać balony” z cyklu Naukowe Odkrywanie Świata prowadziła pani Renata Gramatyka, nauczyciel fizyki w Gimnazjum nr 23.

Wspólne dociekanie to możliwość zrozumienia, jak działają prawa fizyki. Były eksperymenty, kolorowe balony, samodzielne odkrycia, twórcze myślenie, dużo śmiechu i dobra zabawa! A wszystko po to by, rozbudzić ciekawość, rozwijać pasję poznawczą i inspirować do samodzielnego działania. Wiele zjawisk fizycznych nie jest jeszcze odkrytych lub pozostają nadal niewyjaśnione. Może to wśród naszych uczniów znajdują się przyszli naukowcy i odkrywcy? Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów! A pytania dzieci o termin kolejnych zajęć padały z różnych stron sali! 

 Na kolejne Naukowe Odkrywanie Światazapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w każdą ostatnią środę miesiąca!

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP