Co warto wiedzieć o naszej szkole

Akademia Przyszłości

 

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to program, który pomaga dzieciom w potrzebie, dzieciom, które potrzebują kogoś kto zainspiruje je do uwierzenia w siebie, poszerzy ich horyzonty i nauczy patrzeć w przyszłość. Taką osobą jest Tutor - Wolontariusz, który działając na podstawie unikalnej metodologii Systemu Motywatorów Zmiany, przeprowadza dziecko od porażek w szkole do sukcesów w życiu! To dzięki niej dziecko zaczyna wierzyć w swoje możliwości!
Jednym z elementów Systemu są cotygodniowe zajęcia dziecka z osobistym tutorem, który pomaga mu nie tylko w nauce, ale przede wszystkim wzmacnia jego samoocenę. To, co nas wyróżnia to indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobisty tutor pomaga dziecku w odkrywaniu innego wymiaru siebie. Pokazuje uczniowi to, co w nim wartościowe i wyjątkowe.Akademia Przyszlosci 1

„W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie koncentrujemy się na dawaniu ryby, a nawet wędki. Pracujemy z dzieckiem nad mentalnością wędkarza. Jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza i dostanie wędkę, to ją sprzeda i kupi ryby. A nam zależy na tym, by dzieci miały w sobie mentalność wędkarza, który nawet jak nie ma wędki, to potrafi sobie ją zrobić z kija i zacznie łowić ryby. Naszym celem jest to, aby dzieci radziły sobie w życiu. Najpierw w szkole, ale potem w życiu.”


ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes Stowarzyszenia WIOSNA
pomysłodawca AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

 

Ten System działa! Według badań 91% małych studentów AKADEMII potrafi wymienić swoje mocne strony, 81% odkryło, że nauka jest ciekawa, 83% poprawiło swoje wyniki w nauce. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2 w Krakowie Akademia Przyszłości działa od 2007 roku! Uczniowie Szkoły PodstawoweAkademia Przyszlosci 2j nr 151 nieprzerwanie są studentami Akademii od początku jej trwania, a przez cztery lata także uczniowie z Gimnazjum nr 23 mogli korzystać ze wsparcia tutorów.


Więcej na: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

 

 

 

 

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP