Tydzień Osób Niepełnosprawnych

W dniach 26-30.11.2018r. odbywał się Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas obchodów zorganizowane było spotkanie z podopiecznymi Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, którzy nauczali dzieci z naszej szkoły w jaki sposób pomagać osobom poruszającym się na wózku oraz uwrażliwiali na zasady dobrego zachowania w stosunku do niepełnosprawnych.
Braliśmy udział w zawodach w Sport - Specjaliadzie SPz OI nr 151. Specjalnym Gościem imprezy był Pan Paweł Stasiaczek, który zagrzewał do walki zawodników, przybliżył nam swoją dyscyplinę sportu oraz dekorował medalistów. W konkurencjach brali też udział młodsi uczestnicy z przedszkoli nr 71, 10 oraz "Jaś i Małgosia". Za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zawodów chcielibyśmy podziękować uczniom klas 8b i 8d.
 Mieliśmy przyjemność spotkania z  Panem Jerzym Galosem, który pokazał nam, że jeśli się czegoś pragnie i pracuje się nad sobą - można wiele osiągnąć. Nasz gość, po wypadku, zajmuje się malarstwem ustami i w obecności uczniów wykonał pracę, którą później dzieci tytułowały według swoich wyobrażeń. 
Uwieńczeniem Tygodnia Osób Niepełnosprawnych był koncert Karola Kołaczyka, podczas którego uczniowie brali czynny udział w zabawach - śpiewali i tańczyli.
Serdecznie dziękujemy  Gościom i Uczniom za entuzjazm, z jakim przeżywali  Tydzień Osób Niepełnosprawnych.
Zespół organizatorów.
 

Koncert w ramach programu Tygodnia Niepełnosprawności

30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert zespołu wokalnego Reflection w składzie:

 Julia Wenc, Emilia Brożek, Magdalena Rodzeń, Patryk Śmiłek oraz Karol Kołaczyk.

Koncert odbył się w ramach programu Tygodnia Niepełnosprawności. Karol Kołaczyk ma wiele osiągnięć muzycznych na swoim koncie. Jest byłym uzniem naszej szkoły, uczeszczał do klasy integracyjnej. Śpiewanie i scena to jego wielka pasja, posiada wyjątkowy słuch muzyczny. W koncercie wystąpili również inni soliści, wykonując polskie i angielskie piosenkimuzyki popowej i estradowej: Anna Kos-Markiewska, Emilia Drohobycka oraz absolwenci Wiktoria Cieśla i Damian Studnicki.

 

 

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości!
 
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „ Od stu lat niepodległa - co nam zostało z tych lat”.  Mieli za zadanie zrobić  plakaty ukazujące historię oraz kulturę Polski z lat 1918-2018, a także pod opieką wychowawców przygotować prezentacje, które społeczność szkoły mogła podziwiać 9 listopada 2018r.
W trakcie uroczystości zobaczyliśmy świetne  inscenizacje wykonane do piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego, okupacji, czasów PRL-u. Mogliśmy także podziwiać wspaniałe stroje z minionych czasów  i zapoznać się z naszą przeszłością.
Pokazom towarzyszyła projekcja ciekawych filmów, plakatów, fotografii ukazujących realia ostatnich stu lat. Podczas imprezy były momenty powagi, wzruszeń, ale także świetnej zabawy.
Ta radosna uroczystość spotkała się z entuzjastycznym  przyjęciem ze strony szkolnej społeczności i wszystkich gości. Szczególnie wiele emocji wzbudził występ przygotowany przez nauczycieli.
 Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy dźwiękach piosenki „Przeżyj to sam”,  która znakomicie oddała nastrój całej uroczystości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  nauczycieli, uczniów i rodziców z pewnością ta impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.
Organizatorkami projektu były: M.Korpal, M.Kołaczyńska, A.Oczko-Cieśla, E.Czmielewska, D.Przebinda i J.Sadowska.
 
 
A tak świętowały klasy 1-3 SP
 
 
 
 
 

Z wizytą w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

05.02.2018 uczniowie klasy 7 DSD odwiedzili Instytut Filologii Germańskiej UJ i wzięli udział w warsztatach realioznawczych „Karnawał w krajach niemieckojezycznych”.  

Warsztaty poprowadził mgr Michael Ganser - pracownik Instytutu pochodzący z Austrii.  

Uczniowie zapoznali się z tradycjami, zwiazanymi z obchodami „piątej pory roku”, jaką jest czas Karnawału w Austrii i Niemczech i mieli możliwość poszerzyć słownictwo związane z tym tematem. Na zakończenie warsztatów, jak nakazuje tradycja  zwiazana z karnawałem, uczniowie otrzymali od prowadzącego pyszne pączki.
Anita Mazepa
 

Wyniki konkursu fotograficznego "Uśmiechnij się"

KONKURS  FOTOGRAFICZNY
„ UŚMIECHNIJ  SIĘ ”
 
WYRÓŻNIONE
 
Sebastian Góral
Aleksandra Tkaczyk
Natalia  Czarny
Maksymilian  Tarnowski
Krzysztof  Książek
Aleksandra  Warchoł
Mateusz  Kilian
Maciej  Kościółek
Jacek  Klipp
Izabela  Mikocka
Weronika  Grzybek
Margaryta  Kachkovska
 
 
NAGRODZONE
 
Radosław  Cieśla
Amelia  Radziszewska
Albert  Leśniak
Remigiusz  Bigosiński
Julia  Daniel  
Oliwia  Pazdro
Alicja  Malesa
Daria  Sakhno
Jakub  Morozas
Patrycja  Jamrozik
Barbara  Serafin

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2017

Kolejny Kiermasz Bożonarodzeniowy już za nami. Uczniowie spisali się na medal. Pozostały wspomnienia oraz głowy pełne pomysłów do wykorzystania już za rok. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Wesołych Świąt!!!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2017

 

14 GRUDNIA o godz. 17.00

ZAPRASZAMY NA

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

 

Organizowane przez szkołę podstawową i gimnazjum świąteczne jarmarki stały się już tradycją. W tym roku również zapraszamy na wspólne świętowanie, sprzedawanie i kupowanie w dniu 14 grudnia w godz. 17-18. Poinformujcie o tym wydarzeniu kolegów, przyjaciół, rodziców, sąsiadów!

 Tuż po kiermaszu odbędą się zebrania z rodzicami, oraz konsultację.
 

Poczujmy magię zbliżających się Świąt!!!

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

BIP

6 latku witaj w szkole6 latek w szkole- woj. małopolskie