Wycieczka Goethe Institut

Uczniowie klasy 7 DSD w Goethe Institut w Krakowie
24.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Goethe Institut i wzięli udział w  warsztatach językowych „Odkryj książki LeYo!”.
LeYo! to seria książek dla dzieci ukazująca się w niemieckim Wydawnictwie Carlsen, które świetnie można wykorzystać w nauce języka niemieckiego. Książki te  umiejętnie łączą obraz, dźwięk i kreatywną zabawę. Dzięki bezpłatnym aplikacjom na smartfony lub tablety pięknie ilustrowane książki ożywają i pozwalają poprzez interaktywną zabawę zrozumieć świat wokół nas. Książka stanowi punkt wyjścia do zabawy, bez niej na urządzeniach nie można by posłuchać muzyki, zobaczyć ukrytych w ilustracjach obrazów czy wziąć udziału w grze.
Była  to świetna okazja, aby posługiwać się językiem niemieckim, interaktywne działania  dodatkowo zmotywowały naszych uczniów, mieli oni możliwość wzbogacić swoje słownictwo i świetnie się bawić!
Anita Mazepa

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP