Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości!
 
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy uczniowie klas 4-8 oraz III gimnazjum wzięli udział w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „ Od stu lat niepodległa - co nam zostało z tych lat”.  Mieli za zadanie zrobić  plakaty ukazujące historię oraz kulturę Polski z lat 1918-2018, a także pod opieką wychowawców przygotować prezentacje, które społeczność szkoły mogła podziwiać 9 listopada 2018r.
W trakcie uroczystości zobaczyliśmy świetne  inscenizacje wykonane do piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego, okupacji, czasów PRL-u. Mogliśmy także podziwiać wspaniałe stroje z minionych czasów  i zapoznać się z naszą przeszłością.
Pokazom towarzyszyła projekcja ciekawych filmów, plakatów, fotografii ukazujących realia ostatnich stu lat. Podczas imprezy były momenty powagi, wzruszeń, ale także świetnej zabawy.
Ta radosna uroczystość spotkała się z entuzjastycznym  przyjęciem ze strony szkolnej społeczności i wszystkich gości. Szczególnie wiele emocji wzbudził występ przygotowany przez nauczycieli.
 Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy dźwiękach piosenki „Przeżyj to sam”,  która znakomicie oddała nastrój całej uroczystości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  nauczycieli, uczniów i rodziców z pewnością ta impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.
Organizatorkami projektu były: M.Korpal, M.Kołaczyńska, A.Oczko-Cieśla, E.Czmielewska, D.Przebinda i J.Sadowska.
 
 
A tak świętowały klasy 1-3 SP
 
 
 
 
 

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP