Tydzień Osób Niepełnosprawnych

W dniach 26-30.11.2018r. odbywał się Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas obchodów zorganizowane było spotkanie z podopiecznymi Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, którzy nauczali dzieci z naszej szkoły w jaki sposób pomagać osobom poruszającym się na wózku oraz uwrażliwiali na zasady dobrego zachowania w stosunku do niepełnosprawnych.
Braliśmy udział w zawodach w Sport - Specjaliadzie SPz OI nr 151. Specjalnym Gościem imprezy był Pan Paweł Stasiaczek, który zagrzewał do walki zawodników, przybliżył nam swoją dyscyplinę sportu oraz dekorował medalistów. W konkurencjach brali też udział młodsi uczestnicy z przedszkoli nr 71, 10 oraz "Jaś i Małgosia". Za nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zawodów chcielibyśmy podziękować uczniom klas 8b i 8d.
 Mieliśmy przyjemność spotkania z  Panem Jerzym Galosem, który pokazał nam, że jeśli się czegoś pragnie i pracuje się nad sobą - można wiele osiągnąć. Nasz gość, po wypadku, zajmuje się malarstwem ustami i w obecności uczniów wykonał pracę, którą później dzieci tytułowały według swoich wyobrażeń. 
Uwieńczeniem Tygodnia Osób Niepełnosprawnych był koncert Karola Kołaczyka, podczas którego uczniowie brali czynny udział w zabawach - śpiewali i tańczyli.
Serdecznie dziękujemy  Gościom i Uczniom za entuzjazm, z jakim przeżywali  Tydzień Osób Niepełnosprawnych.
Zespół organizatorów.
 

1 procent

SPInKA

 

SOT baner

DSDI

Sponsor

Budżet obywatelski: 1 maja rusza przyjmowanie wniosków

 

BIP